Robte Y! vaša domovská stránka
Yahoo! Hľadanie

Reuters
Vedci plánujú kmeň bunkový liek pre slepotu

Ben Hirschler Tue Jun 5, 4:07 popoludní ET

LONDÝN (Reuters) - britskí vedci plánujú používajú kmeňové bunky liečiť bežnú formu slepoty, s prvými pacientmi prijímanie testovacej liečby v piatich rokov.

INZERÁT

Priekopnícky projekt, vypustený v utorok, má za cieľ oprave poškodeného sietnice s bunkami ziskavanými z ľudských embryonálnych kmeňových buniek . Ich stúpenci hovoria, že to zahŕňa jednoduchú operáciu ktorú by mohla jeden deň stať sa rutinou ako šedé zákal operácie.

Oni veria, že technika je schopná obnovenia zrak v veľkej väčšine pacientov s závislý na veku škvrnitý degenerácia (AMD), vedúca príčina slepoty pomedzi starším obyvateľom ktorým sužuje okolo 14 miliónu ľudí v Európe.

Určité omámiť, ako Genentech Inc .' s Lucentis, môže pomôcť tú v 10 pacientoch s takzvaným "vlhkým" AMD a U S biotech firma Advanced Cell Technology zvažuje kmeňové bunky v iných očných podmienkach. Ale neexistuje žiadny liečebný postup pre 90 percenta s "suchým" AMD.

AMD jespôsobený poruchovým sietnicovým pigmentom epiteliálne (RPE) bunky, ktorý vytvoria podporný koberec pod citlivý na svetlo tyče a čapiky sietnice v sietnici oka.

Nová procedúra vytvorí výmenný RPE bunky z kmeňových buniek v laboratóriu, s chirurgmi potom napichne malý kúsok nových buniek, odmerný 4 do 6 milimetrov, späť do oka.

U S DARCA

Londýnsky Project liečiť AMD dať dokopy vedci z University College Londýn (UCL), Moorfields Eye Hospital v Londýne a University Sheffield.

To bolo spravené možný štyrmi miliónmi libry ($8 milión) daru z anonymný U S darca, kto projektový vodcovia povedali stali sa nedopravený U S obrubník na kmeni bunková práca.

Embryonálne kmeňové bunky sú neprekonateľné hlavné bunky tela, dávajúc vzostup všetkým tkanív a orgány. Ich použitie je kontroverzný pretože mnoho ľudí odporuje zárodku deštrukcia, aj keď Británia povzbudila taký výskum.

Chirurgi v Moorfields už znovuobnovený zrak niekoľko pacientov použitím buniek pozberaný z ich vlastných očí, ktorý byť presunuli sa do nového miesta. Ale tento proces je komplikovaný a len malý počet buniek môže byť posunutý, obmedzovanie ich použitie.

vstrekovaním RPE buniek ziskavaných z kmeňových buniek miesto toho, doktor Lyndon Da Cruz Moorfields dúfa, že operácia môže byť zredukovaný na jednoduchý 45 minút procedúra pod lokálnym znecitlivujúci.

"ak to nemá nie stať sa rutinu asi o 10 rokoch, ktorý to znamenalo , že my nie sme neuspeli, " on povedal reportérom. "To musí byť niečo, čo je k dispozícii veľkým počtom z ľudí."

Podobné testy na potkanoch už ukázal sa byť vysoko efektívnych.

Pete Coffey UCL, riaditeľ projektu, povedal, že on byť si istý procedúra pracoval u ľudí ale tím potrebný zaistí bezpečnosť a kvalita dávok z buniek, ktorý budú trvať.

" cieľ je vrámci piatich rokov mať zástup 10 alebo 12 pacientov uviesť bunky do, " on povedal.

Projekt, ktorý je nekomerčný, byť vítaný trpezlivými podpornými skupinami. Alistair Fielder očného výskumného dobročinný boja za Sight povedal predstavoval to reálnu šancu na pustiť sa do dodnes nespracovanej podmienky.

ODPORÚČAJTE TIETO PRÍBEHY

Odporúčajte To:

Priemerne obsahovať ( 471 hlasy )

4.7 stars

Počasie & vedecké video

Autorské právo © 2007 Yahoo! A.s . Všetky práva vyhradené.
Otázky alebo komentáre
Súkromná stratégia -Servisné požiadavky - Autorské právo/IP politika - Reklamná spätná väzba